Współpraca (autor zewnętrzny)

6 przydatnych funkcji plecaka

By: JD

Plecaki są standardowym wyposażeniem towarzyszącym młodemu człowiekowi często od przedszkola do ukończenia studiów. Służą one do przenoszenia książek, śniadaniówki, kostiumu gimnastycznego, a po zajęciach także laptopa czy akcesoriów przydatnych podczas wycieczki. Plecaki są dostosowywane wielkością, pojemnością, designem oraz innymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi do wieku i potrzeb użytkownika. Z tego powodu niektóre rozwiązania bywają stosowane tylko w modelach dla dzieci, a inne wyłącznie w plecakach dla nastolatków.

Oto 6 najbardziej przydatnych funkcji.

 1. Podział na komory
  Zależnie od wieku dziecka rosną też potrzeby, dlatego im bardziej zaawansowany plecak, tym więcej posiada kieszeni i przedziałów. W modelach plecaków młodzieżowych wprowadzony jest podział trzyczęściowy z dodatkowym zróżnicowaniem wielkości komór, dzięki czemu można w nich przenosić małe książki i duże teczki.

  Podział jest też sposobem na oddzielenie jedzenia od podręczników czy obuwia na zmianę.

 2. Identyfikator
  Praktyczna wizytówka najczęściej ukryta pod klapą przedniej kieszeni pozwala na podpisanie plecaka. Możliwość jego identyfikacji bywa szczególnie przydatna podczas wyjazdów turystycznych, albo u dzieci młodszych, którym zdarza się gubić własne rzeczy, zapominając także o plecaku.
 3. Regulowane szelki i paski
  Sprawiają, że plecak staje się uniwersalny bez względu na wzrost. Pozwalają też na wykorzystanie go przez kilka lat nawet w okresie, kiedy dziecko intensywnie rośnie. Regulacja szelek to możliwość dopasowania do wzrostu i postawy. Przydatne są też dodatkowe paski piersiowe utrzymujące ciężar na plecach podczas schylania się.
 4. Usztywnione plecy z wentylacją
  Dziś są już właściwie podstawowym wymogiem plecaków do gimnazjum, jednak w przypadku tych najnowocześniejszych stelaż aluminiowy można zdemontować. Dzięki temu pranie plecaka jest prostsze, a komfort noszenia zostaje utrzymany.

  Specjalna siatka w strategicznych miejscach gwarantuje także przepływ powietrza, dlatego nawet w upały plecak nie powoduje silnego pocenia.

 5. Kieszeń siatkowa na butelkę
  Napój pod ręką to podstawowy warunek każdego wyjścia w teren, ale przydaje się także po w-fie czy na przerwach. Boczna kieszeń z siatki jest przystosowana do butelki o określonej pojemności. Elastyczna siatka zapobiega jej wypadnięciu i pozwala na wygodne wyjęcie bez rozpinania. Porządny plecak powinien także posiadać miejsce na przypięcie etui na butelkę, które powinno być wykonane z materiału termicznego.
 6. Kieszeń na mp3 ze słuchawkami
  Rozwiązanie stosowane już dość powszechnie polega na wbudowaniu w górną część szelek plecaka małej kieszonki formatem dostosowanej do telefonu. Kieszonka posiada specjalny otwór na wyprowadzenie słuchawek, dzięki czemu można delektować się muzyką podczas drogi do szkoły, niosąc plecak na plecach.
 7. Zaprezentowane cechy to standardowe elementy konstrukcyjne większości modeli firmy plecakach szkolnych

Więcej informacji:
(C) Zdjęcie JD
Artykuł przygotowany we współpracy z topgal-plecaki.pl
Print Friendly

O autorze

Autor Zewnętrzny

Zachęcamy do współpracy z badania.net. Jesteśmy otwarci na różne formy dotarcia do naszych odbiorców. Możliwa jest publikacja kampanii banerowych lub artykułów opisujących usługi interesujące naszych czytelników. Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą z badania.net, napisz na adres badania@badania.net aby uzgodnić szczegóły promocji.

 • Raaaany!!! Dobijam pięćdziesiątki, cały czas chodzę z plecakiem a do głowy by mi nie przyszło że można na jego temat takie uczone elaboraty pisać!

  A szanowny Autor Zewnętrzne nie napisał nic o pasach biodrowym i piersiowym, ani się zająknął o trokach (bądź szlufkach do których troki można przypiąć)…