800 osób chce wiedzieć więcej i lubi to;)

Właśnie 800. osoba została fanem strony badania.net na Facebooku! Cieszymy się jak dzieci wiedząc, że ciężka praca nie idzie na marne i chętnie czytacie najrzetelniejsze i najciekawsze informacje na temat nauki. Kilka miesięcy temu nikomu z redakcji nie przeszłoby nawet przez myśl, że koniec wakacji przyniesie nam tak imponujący wynik. Nikt raczej nie zaprzeczy, że +500 fanów w 4 miesiące dla ludzi piszących o nauce to naprawdę wyczyn!

Redakcja badania.net naukę kocha i chce się nią dzielić, ale nie oszukujmy się, dziedzina ta do najpopularniejszych tematów w Internecie nie należy, więc tym trudniej pozyskać czytelników. Prawda jest taka, że z Pudelkiem nie wygramy nigdy.

W Polsce o nauce w Internecie pisze się mało, skrótowo i rzadko rzetelnie. Owszem jest kilku pasjonatów zajmujących się tym w sposób godny podziwu, jednak jest to ciągle kropla w morzu potrzeb. Badania.net jest prawdopodobnie jedyną stroną, która streszcza badania, na podstawie pierwotnych, a nie wtórnych źródeł z więcej niż jednej dziedziny naukowej. A szkoda, ponieważ wyniki wielu badań, trafiają do ludzi w sposób uproszczony, albo co gorsza zniekształcony.

Jak to w Polsce bywa, wiele pomysłów, które na zachodzie funkcjonują w najlepsze, u nas dopiero raczkują. Zagraniczna blogosfera naukowa cieszy się wielką popularnością i zaufaniem czytelników (patrz ramka). To właśnie dzięki tym ostatnim popularyzacja nauki ma przed sobą świetlaną przyszłość w dobie Internetu.

Strona researchblogging.org pozwala czytelnikom w szybki sposób znaleźć blogi, które opisują interesujące ich recenzje naukowe.

Nic więc dziwnego, że o nauce, sposobach publikacji, metodologii oraz wynikach publikowanych w recenzowanych czasopismach, przeciętny Kowalski wie tyle co nic. To niestety rodzi często nieporozumienia i brak zaufania do samej nauki, co w konsekwencji tworzy ogromny dystans między społeczeństwem, a naukowcami.

Dlatego cały czas jesteśmy otwarci na sugestie, propozycje, uwagi i wszelkie komentarze. Piszecie wszystko co przyjdzie Wam na myśl, bo nieprawdą jest, że z wynikami badań się nie dyskutuje. To dzięki otwartemu dialogowi możemy odkryć, to co nadal jest poza zasięgiem naszego wzroku.

I rzecz dla nas jako autorów najważniejsza: dzielcie się wiedzą, korzystając ze wszystkich możliwych opcji jakie daje Wam Internet. Lajkujcie, oceniajcie, wrzucajcie zamieszczone przez nas materiały na strony swoje i przyjaciół. Niech wiedzą, że Wy wiecie więcej ;)

Możecie też pomóc nam dotrzeć do większej ilości osób, biorąc udział w małej zabawie. Wystarczy, że wykonacie dwa małe gesty, które zajmą mniej niż minutę, a dla nas będą na wagę złota.

Po pierwsze przycisk Like na tym bajerandzkim pasku na dole głównej strony pokazuje liczbę, która z jakiegoś powodu nie odzwierciedla ilości naszych fanów. Każdy, kto go jeszcze nie nacisnął proszony jest o jak najszybsza reakcję ;) W końcu przy 800 fanach, liczba 152, którą wskazuje pasek wydaje się być nieco za niska, czyż nie?

Po drugie zasugerujcie stronę 10 wybranym osobom z grona Waszych znajomych. Mały gest, który nic nie kosztuje, a może doprowadzić do tego, że w miesiąc zyskamy kolejnych fanów. Nie bądź egoistą i dziel się wiedzą, Twoi przyjaciele też chcą wiedzieć więcej ;)

Pomyślcie tylko, że 800 fanów sugerujących 10 osobom stronę, może dać nawet 8000 nowych fanów! Niewiarygodne? Tak! Mało tego możliwe dzięki Waszemu zaangażowaniu.

Sprawdźmy razem jaka jest moc facebookowej społeczności badania.net i podkręćmy licznik na MAXA :)

Na koniec występ komediowy Joe Rogana o wstecznej ewolucji. Tak ku przestrodze:

Print Friendly, PDF & Email
Total
0
Shares
Related Posts
Czytaj dalej

Statystyczny Polak

Z wielką przyjemnością informujemy, że uruchomiliśmy wczoraj zupełnie nowy dział na badania.net. Po prawej stronie pod FanPagem Facebooka…