„Test pianki” powraca

Niebywały sukces tekstu „Test pianki” przewiduje sukces życiowy zachęcił naszą redakcje do przeszukania nieogranicznonych zasobów Internetu. Tym co interesowało czytelników najbardziej, to sposób w jaki zachowałby się dorosłe osoby w obliczu przepysznej pianki. Dzięki  serwisowi YouTube prezentujemy gotową odpowiedź, przedstawiając „test pianki” w wersji dla dorosłych.

Jeśli myślicie, że osoby dorosłe powinny zachować się inaczej niż dzieci, ten film rozwieje Wasze wątpliwości:

Wielu z naszych czytelników to studenci, którzy nie bez powodu zastanawiali się, w jaki sposób  zareagowałby przeciętny studenciak w obliczu testu ostatecznego: jedno piwo teraz albo dwa później. Na to pytanie odpowiedź znajdziecie w drugim filmie:

Wygląda więc na to, że w pewnych sytuacjach zachowujemy się dokładnie tak samo jak dzieci z badania  profesora Waltera Mischela. Oczywiście przedstawione filmy nie mogą być uznane za naukowy dowód, jednak bardzo prawdopodobne, że osoby które miały problemy z odraczaniem gratyfikacji w dzieciństwie, podobnie zachowują się w dorosłym życiu.

Print Friendly, PDF & Email

O autorze

Konrad Bocian

Absolwent Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie oraz doktorant Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich SWPS. Jego zainteresowania naukowe skupiają się wokół psychologii moralności, wpływu języka na poznanie i emocje oraz agresji. W wolnym czasie fan serii PES, magazynu Polityka, kolarstwa górskiego oraz pokera w wersji Texas Hold'em.