Psychologia Weź udział w badaniu!

Weź udział w badaniu i wygraj książkę! Jak zmieniamy się wraz z upływem czasu (część 2)? [ZAKOŃCZONE]

Zapraszamy do udziału w badaniu dotyczącym spostrzegania zmian w życiu ludzi. Zostaniesz poproszony o ocenę tego w jaki sposób, Twoim zdaniem, przebiega zmiana kilku cech osobowości w ciągu życia człowieka.

Udział w badaniu trwa około 13 minut. W ramach wynagrodzenia za udział w badaniu wśród uczestników rozlosujemy dwie książki Wydawnictwa Czarne.

Z góry dziękuję za poświęcony czas.

dr hab. Michał Parzuchowski
SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Sopocie

Zakończyliśmy zbieranie odpowiedzi – bardzo dziękujemy za udział w badaniu.

Nagrody książkowe otrzymują osoby: b.m.w.nowacka@ oraz dominika.wuwu@ – wysyłamy do Państwa prośbę o podanie adresu korespondencyjnego.

Po zakończeniu zbierania danych rozlosujemy wśród uczestników dwa egzemplarze książki Wydawnictwa Czarne: Narodziny pigułki Jonathana Eiga

To fascynująca opowieść dokumentująca przebieg odkrycia pigułki antykoncepcyjnej

Gdy się spotkali po raz pierwszy w latach 50., Ameryka wchodziła w złotą erę. Na przedmieściach wyrastały dzielnice identycznych domów. Zadbane jak z żurnala żony witały swoich wracających z pracy mężów schłodzonym dry martini. Kingsley opublikował swój szokujący raport, z którego jasno wynikało, że społeczeństwo nie jest tak purytańskie, jak się wszystkim wydawało. Ona – Margaret Sanger, legendarna założycielka ruchu na rzecz kontroli urodzeń, a przede wszystkim jedna z najgłośniejszych orędowniczek przyjemności seksualnej. On – Gregory Pincus, naukowiec outsider, wydalony z Harvardu wizjoner zajmujący się badaniem rozmnażania ssaków. W ciągu kolejnej dekady dołączyli do nich także Katharine McCormick, arystokratka nonkonformistka, liderka ruchu walczącego o prawa kobiet i właścicielka odziedziczonej po mężu fortuny, a także charyzmatyczny lekarz ginekolog John Rock, który szyk hollywoodzkiego aktora filmowego łączył z wieloletnim doświadczeniem w pracy z kobietami, a głęboki katolicyzm z przekonaniem, że „wiara jest marną uczoną”.Ta czwórka w ciągu dekady doprowadziła do jednego z najradykalniejszych przełomów społecznych – wynalazła pigułkę antykoncepcyjną i pozwoliła milionom kobiet na porzucenie roli opiekunki domowego ogniska, a przede wszystkim dała im możliwość ochrony zdrowia i samodzielnego podejmowania decyzji o życiu seksualnym. Dokonali tego pomimo oporu wpływowych instytucji, bez rządowych pieniędzy i bez szczególnego wsparcia ze strony koncernów farmaceutycznych. Narodziny pigułki to błyskotliwa opowieść o buntownikach, którzy dowiedli, że dzięki niekonwencjonalnemu myśleniu i głębokiej wierze w swoje racje można zmienić najbardziej podstawowe założenia społeczne. To także opowieść o Ameryce, która porzuciła gorset i z entuzjazmem weszła w wyzwolone lata wolnej miłości.

Więcej informacji:
(C) zdjęcie unsplash.com
Więcej o badaniach naszego zespołu na stronie Centrum crcb.swps.plBadanie nie zagraża jego uczestnikom. Udział w badaniu eksperymentalnym trwa około 15 minut. Udział w badaniu jest całkowicie anonimowy. Wszystkie zebrane dane będą traktowane jako poufne i zostanie im nadany specjalny kod tak, aby nie można było zidentyfikować osobiście żadnej z osób biorących udział w badaniu. Wszystkie dane będą agregowane po zebraniu odpowiedzi od wszystkich osób i interpretowane jedynie grupowo. Eksperyment jest przeprowadzany na zabezpieczonym komputerze i nie będzie narażony na kradzież danych przez osoby niepowołane. Na dowolnym etapie badania możesz zrezygnować z udziału w nim i nie będzie to powiązane z brakiem wynagrodzenia punktowego lub brakiem udziału w losowaniu nagrody. Jeśli masz uwagi do treści tej zgody lub praw uczestnika badania, możesz skontaktować się z osobą przeprowadzającą badanie: Michał Parzuchowski mparzuchowski@swps.edu.pl
Print Friendly, PDF & Email

O autorze

Michał Parzuchowski

Jest redaktorem naczelnym badania.net. Jest doktorem habilitowanym na Wydziale Zamiejscowym w Sopocie SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego. Na tym samym Wydziale pełni funkcję kierownika Centrum Badań nad Poznaniem i Zachowaniem http://crcb.swps.pl. Interesuje się poznawczą psychologią społeczną oraz ucieleśnionym poznaniem.